Spojte se s námi:

IROP

Kontakt

Křižíkova 49
471 06 Horní Police
tel. +420 487 860 294
e-mail: info@marianskapolice.cz
www.marianskapolice.cz
IČ: 482 82 553
Číslo účtu: 900444379/0800
ID datové schránky: zstiufm

Via Sacra

Kardinál Dominik Duka v Horní Polici

V sobotu 10. června jsme v Horní Polici zažili historickou událost. V dějinách poutního místa navštívil zdejší arciděkanský kostel podruhé kardinál - po Štěpánu Trochtovi v roce 1973 to byl nyní pražský arcibiskup Dominik Duka. Stalo se tak v den 75. výročí vyhlazení Lidic, s nimiž Horní Polici spojuje společná patronka - Anna Marie Františka velkovévodkyně Toskánská (majitelka panství Zákupy i Buštěhrad, patronka kostelů Panny Marie v Horní Polici i sv. Martina v Lidicích).

Pan kardinál připomenul tajemství Mariina navštívení a zdůraznil důležitost péče o vztahy mezi lidmi a o rodinu a život jako lék na současná ohrožení světa.

Neméně velkou radost nám způsobila přítomnost jáhna Evžena Policera, který do Horní Police zavítal po dlouhých a bolestivých zdravotních potížích.
Přijeli i poutníci ze Cvikova (rovněž Zákupské panství a stejná patronka) se svým farářem a českolipským vikářem Rudolfem Repkou. Stejně vzácná byla v našem kostele návštěva starostky Horní Police paní Marie Matysové, která pana kardinála pozdravila a spolu s místostarostou obce Jiřím Blektou mu předala malý dárek.

Po bohoslužbě následovalo přátelské setkání s bohatým pohoštěním na zahradě arciděkanství.
Děkuji všem, kdo se podíleli na přípravě této slavnosti. Všem dohromady a každému zvlášť. Ukazuje se (což jsem dávno věděl), že i malá křesťanská komunita může být obdarováním pro druhé!

P. Stanislav Přibyl, administrátor

Kardinál Dominik Duka v Horní PoliciPolicer Junior a jeho synPan vikář -  kanovník Rudolf RepkaSetkání s kardinálem Dukou v Horní PoliciZpěváciAlelujaEvangelium - Evžen PolicerKardinál Dominik Duka při kázáníPohled z kůruKardinál Dominik Duka v Horní PoliciOkuřování Eucharistická modlitbaOtče náš...Hle, Beránek BožíSborHana Berková s květinouKardinál Dominik Duka v Horní PoliciSlovo na závěrProcesí na závěr mše svatéSpolečná fotografie hornopolických farníkůKardinál Duka se starostkou Marií Matysovou a Lubošem ŠulcemPolicerovi s Dominikem Dukou